Hoofdsponsor SV URK

2e Hoofdsponsor SV URK

Urk wacht in Sportlust’46 taaie opponent!

Na twee opeenvolgende nederlagen staat het Urker vlaggenschip voor komende zaterdag in Sportlust’46 opnieuw een lastige opponent te wachten. De formatie uit Woerden is een taaie tegenstander en heeft dit seizoen nog maar twee keer met lege handen gestaan. Het zal dus een flinke kluif worden voor de ploeg van Peter Wesselink. Maar voor eigen publiek wil Urk graag aan klantenbinding doen en als het even kan de punten op sportpark de Vormt houden.


Woerden kende in 1946 al twee voetbalclubs, die beide hun kunsten op de zondag vertoonden; sc Woerden, een club op algemene grondslagen, en het roomse VEP. Als in het najaar van ’46 een aantal jongeren discussieert over Ajax en Feijenoord en over de twee plaatselijke zondagclubs, gaan die jongeren over tot de oprichting van een zaterdagclub; Sportlust’46. Na het ontstijgen van het afdelingsvoetbal speelt de club wisselend in de 4 e  of 3 e  klasse. In 1970-1971 werden de Woerdenaren uitgeleend aan West 1 en speelde zodoende tegen DVS en Sparta Nijkerk en deed mee voor de titel (die naar Nijkerk ging). Er volgde in 1974 nog een terugval, maar vanaf 1980 kwam men wisselend in de 3 e  of 2 e  klasse uit. In 2005 koos het bestuur van Sportlust’46 voor een visieplan, waarin het eerste elftal in de Hoofdklasse van de KNVB moest gaan spelen en de jeugdselectieteams in de divisie. Die Hoofdklasse werd in 2011 bereikt. Corona was bepalend voor de promotie naar de Derde Divisie in 2020. Sportlust’46 was outsider met geduchte concurrenten als DHSC en sc Feyenoord. De Woerdenaren grepen echter tijdig de koppositie, waardoor de twee grootste concurrenten het nakijken hadden en een van de drie vacatures vervulden door de vrijwillige degradatie van ONS Sneek en het terugtrekken van de twee beloften elftallen van een BVO uit de Derde divisies. Waar de club werkelijk stond in de Derde Divisie, bleek wel na het goede seizoen 2021-2022, toen de eerste periode gewonnen werd en deelname aan de nacompetitie voor promotie zeker was. Daarin strandden de Woerdenaren in de eerste ronde tegen Kozakken Boys. In 2023 en 2024 in de Derde Divisie B liep Sportlust’46 de nacompetitie mis.


Sportlust’46 nam afscheid van 13 spelers. Daarvoor kreeg Willem Romp als nieuwbakken trainer liefst 16 spelers terug. Evenals vele van zijn collega’s zal het voor de trainer een hele klus worden om van dit vreemdelingenlegioen een geoliede ploeg te formeren. Toch geloven we dat de het taaie Sportlust’46 ook dit seizoen voor veel ploegen een moeilijk te nemen hindernis zal zijn en we zeker een plaats bovenste regionen toedichten. Naar aanloop van de komende wedstrijd speelden de roodhemden op eigen veld tegen Sparta Nijkerk. In een boeiende en bij vlagen hoogstaande wedstrijd wist Sportlust’46 een gelijkspel af te dwingen tegen het sterke Sparta Nijkerk. Op sportpark Cromwijck eindigde het duel in 1 – 1. Trainer Willem Romp zag zijn team lange tijd op achterstand staan. Maar 7 minuten voor tijd schoot Oussama Lahri vanaf 11 meter Sportlust’46 langszij. Ondanks dit puntenverlies kon de ploeg uit Woerden tevreden terugkijken. Toch wil de ploeg hogerop komen op de ranglijst en zal dan ook getergd naar Urk toe komen.


Urk reisde af naar Bunschoten – Spakenburg om daar de degens te kruisen met Eemdijk. Al na 2 minuten lag de eerste bal achter keeper Auke Kaptijn. Nauwelijks 3 minuten later profiteerde Eemdijk van de wanorde bij de bezoekers en kreeg Urk doelpunt nummer twee om de oren. Als je vanaf de aftrap gelijk twee treffers moet incasseren dan komt de vraag naar boven hoe je als ploeg uit de kleedkamer bent gekomen. Nog voor de thee liep de thuisploeg weg naar een 3 – 0 tussenstand en was het duel, evenals een week eerder tegen Sparta Nijkerk, in feite al beslist. Alle keren was Jeffrey van den Dikkenberg het feestvarken. De resterende 45 minuten probeerde de equipe van Peter Wesselink nog wel om het tij te keren, maar verder dan de aansluitingstreffer van Lucas Schraal kwam het niet. In de slotfase liep Eemdijk weg naar 4 – 1 en mocht Urk van geluk spreken dat het daarbij bleef. Opnieuw een nederlaag met 4 tegendoelpunten. Tegen Sportlust’46 zal Urk vanaf de aftrap op haar qui-vive moeten zijn en met het mes tussen de tanden de strijd aangaan. Aan de twaalfde man het verzoek om de jongens massaal te ondersteunen in hun missie om de twee opeenvolgende nederlagen weg te spoelen door middel van een klinkend resultaat.


De KNVB heeft met Sander de Brito Roque één van de betere arbiters aangesteld! Samen met zijn onmisbare assistenten de heren Gabriél Nusselder en Wesley Veldman zal de ervaren referee de wedstrijd in het gareel dienen te houden. Rest mij om namens SV Urk het arbitrale trio en de aanwezige toeschouwers een dijk van een wedstrijd toe te wensen, waarbij sportiviteit uiteraard niet mag ontbreken.

Deel dit bericht

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Print