Hoofdsponsor SV URK

2e Hoofdsponsor SV URK

Nieuwe roosters voorkomen verspreiding rubbergranulaat

Het is de laatste jaren “hot”, het gebruik van de kunstgrasvelden. Vele milieuonderzoeken hebben plaatsgevonden en vele meningen zijn hierover gedeeld, maar het standpunt tot nu toe is dat het gebruik van deze velden “veilig” genoemd mag worden. Een ander probleem dat zich nu aandient, is het gebruik van rubbergranulaat op kunstgrasvelden, dat kan schadelijk zijn voor het milieu in de directe omgeving van de velden. Daarom heeft SV Urk in samenspraak met Gemeente Urk meerdere roosters laten aanleggen bij de ingangen van het kunstgrasveld. Ook waarschuwingsborden maken deel uit van deze campagne, die moeten voorkomen dat rubber korrels overal terecht komen, waar ze normaliter niet huis horen.

Roosters voor opvang van rubberafval

De schade voor het milieu ontstaat doordat rubber granulaat korrels door mensen of bijvoorbeeld bladblazers worden verplaatst naar de bermgrond. Uit de rubberkorrels kunnen stoffen lekken die terecht komen in de grond om de velden heen (de bermgrond) en in de bagger in sloten. Dat is slecht voor het ecosysteem omdat het de biodiversiteit aantast. Om het milieu te beschermen, beveelt het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu de nodige maatregelen aan om te voorkomen dat rubberkorrels op de bermgrond terechtkomen, en dat stoffen via het drainagewater weglekken naar sloten. Aan dit verzoek heeft SV Urk nu voldaan.

Deel dit bericht

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Print