Hoofdsponsor SV URK

2e Hoofdsponsor SV URK

SV Urk begroet 1500-ste lid

SV Urk heeft vanmiddag, kort voor aanvang van de wedstrijd Urk-Noordscheschut, op het hoofdveld op sportpark De Vormt haar 1500e lid kunnen begroeten. De 12-jarige Esmee Kramer was de gelukkige en kreeg uit handen van voorzitter Dick Hellinga een presentje uitgereikt. Het afgelopen jaar konden meer dan 100 leden worden toegevoegd aan het ledenaantal en daarmee is de magische grens van 1500 gepasseerd. Dit aantal betreft spelende leden en vrijwilligers bij elkaar.

In 2014 werden 1184 leden geteld. Door de jaren heen steeg het ledenaantal gemiddeld met 30 tot 50 personen. Vorig jaar werd de 1400 bijna aangetikt en de verwachting was dat pas volgende jaar de grens van 1500 bereikt zou gaan worden. Dat het aantal afgelopen jaar met meer dan 110 leden is gestegen, dat is bijzonder te noemen. Je kon verwachten dat corona haar uitwerking zou hebben op het hele sportgebeuren.

Toch is deze opmars wel verklaarbaar. Allereerst is in het afgelopen jaar Voetbal Plus (G-voetbal) overgeheveld van zaalvoetbalvereniging ZVV Urk naar SV Urk. Een andere reden is de opkomst van damesvoetbal. Deze groep is van 78 leden in 2011 gestegen naar 181 voetballende dames in 2021. In totaal heeft SV Urk 1121 spelende leden (waarvan 940 mannen en 181 vrouwen) en 440 vrijwilligers, waarbij opgemerkt dat spelers vaak ook als vrijwilliger actief zijn.

Deel dit bericht

WhatsApp
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Print

Deprecated: stripos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /www/svurk_729/public/wp-includes/functions.wp-scripts.php on line 133